Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

2817020
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
948
1063
948
30660

Twoje IP: 3.229.142.91

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Zasady „Adopcji na odległość”

ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ

W 2010 roku Jego Ekscelencja Ksiądz Moses D. Prakasam, Biskup Katolickiej Diecezji Nellore w Indiach, odwiedził Wrocław i zwrócił się do mieszkańców Wrocławia z apelem o wsparcie finansowe edukacji dzieci z najuboższych rodzin. Uznając edukację za jedyny skuteczny sposób walki z wielopokoleniowym ubóstwem, CARITAS Archidiecezji Wrocławskiej podjęła się roli regionalnego koordynatora działań na rzecz dzieci z Diecezji Nellore.

Zasady „Adopcji na odległość”

„Rodziną adopcyjną” może być każdy: małżeństwo, rodzina, grupa przyjaciół lub współpracowników, grupa parafialna, klasa lub szkoła – najważniejsze jest, żebyśmy współdziałając w akcie solidarności z najuboższymi z ubogich, zawsze potrafili odnaleźć nasze własne więzi wspólnotowe i w grupie cieszyć się z dokonującego się dobra.

Proces „adopcji” rozpoczyna się w chwili podpisania przez przedstawiciela rodziny lub grupy osób deklaracji, którą składamy w biurze CARITAS Archidiecezji Wrocławskiej, przy ul. Katedralnej 7, we Wrocławiu. Zakładamy, że wielkość wsparcia dla jednego dziecka wynosi 100 zł miesięcznie, a minimalna deklaracja obejmuje 12 miesięcy. Podany koszt obejmuje: zakup żywności i odzieży, opiekę medyczną, przybory szkolne i podręczniki.

Stan aktualny

Projekt "Adopcja na odległość" jest wdrażany przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej od 9 lipca 2011 r. Rodzina "rodzin adopcyjnych" powiększa się, a dzieci otrzymują szansę na naukę i wyjście z ubóstwa. W kwietniu 2013 r. 81 dzieci posiadało "rodziny adopcyjne".

Od września 2011 r., dzięki inicjatywie ks. Proboszcza Stanisława Kawzowicza, chętne dzieci z naszej szkoły uczestniczą
w projekcie „Adopcja na odległość”, poprzez comiesięczne składki. Pomagamy 10 – letniej dziewczynce Sushma Gaddam, która dzięki naszej pomocy może uczęszczać do szkoły. Koordynatorem tego projektu w naszej szkole jest  p. Danuta Paczyńska (katecheta).

Więcej informacji o Adopcji na odległość na stronie internetowej http://wroclaw.caritas.pl/727/Adopcja-na-odleglosc