Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

2780113
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
915
1304
915
58801

Twoje IP: 3.236.13.53

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

List Biskupa Moses D. Prakasam

28.10.2011r.

Drodzy Bracia i Siostry w Chrystusie!

Pozdrowienie w modlitwie od Biskupa Moses D. Prakasam.

Modlę się i życzę aby ten list zastał was w zdrowiu.

Przesyłam zdjęcie i list sponsorowanego dziecka. Jestem szczęśliwy poinformować Was, że dziecko uczy się dobrze i jest w dobrym zdrowiu. Znajdziecie też zdjęcie Pana Thomasa, naszego dobrego przyjaciela, który z nami współpracują i księdza, który opiekuje się dzieckiem. Jestem pewien, że spodoba się Wam fotografia i list dziecka. Pomimo języka ojczystego każde dziecko stara się pisać po angielsku. Jestem pewien, że docenicie staranie i postęp dziecka.

Edukacja jest fundamentem życia. Edukacja może zmienić życie biednych dzieci i ich rodzin. Wykształcone dziecko może zmienić życie całej rodziny, społeczeństwa, narodu. Z powodu biedy niektóre dzieci przerywają naukę i zmuszane są do pracy w wczesny wieku. Niektórzy rodzice z powodu biedy zniechęcają dzieci do nauki i wysyłają je do pracy.

Edukacja dzisiaj to lepsze jutro. Adopcja dzieci to ogromna siła Kościoła, diecezji i parafii. Chrześcijaństwo oznacza biedę, marginezację i tanią siłe roboczą. Sponsorowanie katolickiego dziecka to sponsorowanie żywego Kościoła. To eliminuje biedę i daje równe szanse i jaśniejszą przyszłość.

Diecezja Nellore, Biskup Moses D. Prakasam i rodzice dzieci są wdzięczni Caritas Wrocław. Obiecują modlitwę i współpracę w zachęcaniu młodych dzieci do lepszej edukacji w przyszłość. Zapewniając ciągłość współpracy, prosząc o modlitwę, pozostawiam Was w Chrystusie.

Biskup Moses D. Prakasam
Biskup Diecezji Nellore

PROGRAM EDUKACJI DZIECI DIECEZJA NELLORE
Dom Biskupi, Santhapet, Nellore-524001, Andhrapradesh, South India.

Imię : Sushma
Nazwisko : Gaddam
Data urodzenia : 07.06.2003
Płeć : kobieta
Klasa : III
Szkoła : St.Xavier’s School, Darsi
Wieś : Ramanareddipalem
Imię ojca : Showry
Imię matki : Jyothi
Zawód ojca : robotnik niewykwalifikowany
Zawód matki : gospodyni domowa
Bracia: 0 Siostry: 3

Listy Sushmy

Boże Narodzenie 2011 r.

Drogi Dobroczyńco (Ofiarodawco)!

Pozdrowienie dla Was od Waszego duchowego dobroczyńcy Shusma.

Uczę się w klasie 4 w szkole św. Xaviera w Darsi. Mieszkam w internacie, który jest w tym samym miasteczku uniwersyteckim ( w campusie). Moi rodzice mieszkają w Romana Reddy Palem.

Śpiewanie to mój talent. Często śpiewam, kiedy tylko mam okazję. Kocham moich rodziców. Jestem Wam bardzo wdzięczna za to, że mi pomagacie w mojej nauce.

Życzę Wam wesołych Świąt Narodzenia Pańskiego.

Wasza kochająca

Shusma 


 Drodzy Przyjaciele

Wielkanocne życzenia, pozdrowienia od Shusmy. Niech zmartwychwstały Pan pobłogosławi Was nowym życiem i nową nadzieją. Modlę się za Wasze zdrowie i błogosławieństwo. Cieszę się dobrym zdrowiem oraz dobrze się uczę. Podczas okresu Wielkiego Postu modlę się za osoby cierpiące.

Bardzo dziękuję Wam za wsparcie mojej edukacji. Bez Waszej pomocy nie mogłabym kontynuować nauki. Uczę się dobrze. Z angielskiego i telugu (język ojczysty) mam same szóstki. Dużo udzielam się charytatywnie. Codziennie chodzę na Mszę św. I modlę się za Was. Jestem Wam naprawdę wdzięczna.

Moja coroczna sesja egzaminacyjna zaczyna się 10 kwietnia. Dużo się uczę i dostanę dobre oceny. Proszę pomódlcie się za Mnie. 23 kwietnia zaczynają się u nas wakacje. Spędzę je z rodzicami i przyjaciółmi. Tutaj jest bardzo gorąco. Ufamy Bogu, że ochroni nas od wszelkich niebezpieczeństw.

Dziękuję
Shusma